Menu
 

I coal you

Mini dokument o twórczyni biżuterii z węgla. Kasia pochodzi z Podkarpacia, ale zakochała się w Śląsku- mieszka w ikonicznym miejscu, czyli katowickim Nikiszowcu. Ręcznie robiona węglowa biżuteria jest unikatowa, a twórczyni opowiadając o niej osadza ją w kontekście całego regionu.

• źródło: icoalyou.com

więcej

Edward Kapek

Trend na hand made, dociera powoli w każdy zakątek świata, a rzemieślnictwo przeżywa zasłużony renesans. W niektórych miejscach, takich jak Polska, są ludzie, którzy rzemieślnictwo mają we krwi, a trud tego zawodu brali na barki, wtedy, kiedy ich praca była ceniona mniej niż wyroby fabryczne. 92 letni stolarz, pan Kapek, wciąż pracuje i snuje plany o kolejnych wyrobach.

• źródło: vimeo.com

więcej

Pracownia szczotek i pędzli

Ryszard Barliński odziedziczył po niewidomym dziadku nie tylko lokal przy ulicy Poznańskiej w Warszawie, ale również zanikające rzemiosło. Wiedza o robieniu szczotek i pędzli oraz wytrwałość, jakiej ta sztuka wymaga, pozwoliła mu przetrwać przez czasy zachłyśnięcia się supermarketami i doczekać czasów, kiedy rzeczy wytworzone bez udziału maszyn znów nabierają wartości w oczach klientów.

• źródło: culture.pl

więcej

Cockney

Często dobre pomysły rodzą się z potrzeby. Tak było w przypadku założyciela firmy Cockney, który zaczął robić glany dla siebie i znajomych. Dziś, wraz z przyjaciółmi, prowadzi dobrze działające przedsiębiorstwo, oferując szeroką gamę fasonów obuwia.

• źródło: cockney.pl

więcej

Lupus73

"Świat lupusa to miejsce, w którym panuje niezobowiązująca swoboda, przyjemność tworzenia. Łączymy historię miejsca, życia i pracy z drewnem. Każdy wnosi swoją osobowość do procesu powstawania mebla. Nasze zaangażowanie tworzy design." Lupus73

• źródło: lupus73.pl

więcej

inni
podobnie
różni